Jak jsem to viděla já (Petra)

Zatoužili po větším bytě a komfortu. Nebyla to žádná nutnost ani z nouze ctnost.

hmm..
Jen, co když kluci třeba za čas uvítají každý vlastní pokoj. A co kdyby se brzo hodil další dětský pokoj. A vlastně ani nepůjde o žádné velké stěhování. Dá se říct, že skoro jen o /bytový/ dům dál. Sousedi tím pádem zůstávají. Kluci školu ani školku nezmění. A i tenhle byt bychom klidně mohli nechat v původním stavu, vždyť jde jen o pár let starou novostavbu. V podstatě je připraven k nastěhování tak, jak je.

A nebo počkat. Ne, pojďme si to předělat podle svého. Takže, asi by to chtělo novou koupelnu. A když už budem dávat dřevo místo dlažby do koupelny, tak rovnou vyměníme všechy navazující podlahy. A novou kuchyni a vyladit obývací pokoj by to taky chtělo. Stop. Pomalu, nejdřív pojďme dát do kupy tu koupelnu.

navrhujeme
Katka už to měla vlastně vymyšlené. Dostala jsem do ruky skicu vysněné koupelny a jala se překreslovat a spárořezovat a zařizovat. S obkladačkama o šířce 90cm se pracuje perfektně. Všimněte si, jak to na fotkách všechno perfektně lícuje. Délka vany vychází přesně na dvě obkladačky, šířka na jednu. Umyvadlo na dvě obkladačky, sprcha na jednu, záchod a bidet na dvě atd. Zkracovat se dá vždycky. Nastavuje se blbě :-/

Schválili jsme si hrubý koncept, párkrát dolaďovali výběr vybavení, mailovali si o detailech a špekulovali nad variantami rozpočtu, který je u klientů vždycky nejméně oblíbenou částí mého návrhu.

není cesty zpátky
Nastal den D /začátek rekostrukce/ a rodina odjela na slunnou dovolenou. Hádejte kam. Jasně že do Řecka. Odtud totiž vane "Vítr" z názvu konceptu téhle realizace. Ono je vždycky lepší nevidět, jak se to doma bortí. Obvzlášť když je v tom kus vaší životní historie. Slabším povahám doporučujeme začít se na stavbě objevovat až těsně před finále, kdy už je co obdivovat a na co se těšit.

Katce jsem pravidelně na dovolenou posílala fotoreport z terénu. Láďovi ne. Ten vysloveně nechtěl, aspoň podle instrukcí před odjezdem. Když jsem ale jeden den vynechala, tak už ho to asi trochu znervóznělo. Přišla mi totiž zpráva z pláže, kde se dožadoval ujištění, že všechno probíhá, jak má.

pár nehod a dodělávek
Hned druhý den po instalaci sprchového koutu jsme vyráželi k nehodě. Vyplavená koupelna. Kanálek ve sprše neodtéká. Trochu nás taky polilo /horko/, ne že ne. Naštěstí to jen instalatér chtěl nechat ten požitek sloupnutí ochranné folie z nového kanálku na domácích. Vracečka také kvůli špatně těsnícímu špuntu ve vaně a seřízení teploty na termostatu. Výměna čílek šuplíků pod umyvadlem. Ale teď už je opravdu všechno v cajku.

už se bydlí
Po čase se ukázalo, že se všem v novém domově daří. Nad očekávání daří. Když jsme se totiž asi po půl roce stavěli na návštěvu, vítala nás Katka už s dalším potomkem. Teda zatím ještě pod tričkem. A teď se pouštíme do druhé fáze projektu. Jak se mi nenápadně svěřil Láďa, chtěl by se i v druhé části bytu cítit stejně dobře, jako v té předělané. Ach, to zahřálo mé designérské srdce a já doufám, že se nám to povede znova.

zhodnocení Katky:
"Takže za nás spokojenost. Když si vzpomenu na začátek, kdy moje představa o ceně za celou koupelnu byla výrazně jinde, tak ano, povzdech, že je to drahé byl na místě. Ale dnes už víme, že nic nešlo výrazně zlevnit na úkor kvality. Jsme rádi za pana stavbyvedoucího i za jeho partu, pracovali dobře, rychle a efektivně, také měli od vás nejspíš vše dobře připravené a dohled nad postupujícími činnostmi byl také velmi žádoucí a potřebný."

a co vy?
Jestli taky toužíte po nové koupelně a chcete jít na jistotu, přijďte si s námi o tom popovídat. Zavolejte (tel.721 661 758). Napište (petra@richter-interiery.cz). Objednejte se k nám na kafe. Jak je libo.

PS: Jména všech osob byla změněna. Proto je veškerá podobnost charakterů a okolností jen čistě náhodná :)