PŘESTAŇTE VĚŠET UMYVADLA

02.11.2016

Co nás čeká a nemine v sanitární keramice a speciálně u umyvadel v roce 2016? Pro odpověď na tuto a další otázky jsme si zajeli do italské Bologni. Tam se každoročně na přelomu září a října koná největší svátek "koupelnářů" - veletrh Cersaie.

Při procházení výstavou bylo již z dálky vidět, že letos sanitární keramice vládnou pastelové barvy. 


U některých prezentací jsem se nemohl ubránit pocitu, že se nám tu návrháři snaží vnutit trendy 80.let. Vážení, doufám, že časy, kdy frčela bahama jsou již nenávratně pryč :)Jakmile jsme přišli blíže k jednotlivým exponátům, tak jsme mohli vidět, že se všichni významní výrobci snaží o zjemňování tvarů, zeslabování materiálů. Tento jev se nejvíce projevuje u umyvadel, která se nemontují na stěnu, u umyvadel na postavení na desku. 


Když jsem se bavil o aktuálních novinkách s ředitelem jednoho z největších výrobců sanitární keramiky v Evropě, tak mi sdělil, že si od segmentu umyvadel volně položených na desku (na postavení) opravdu hodně slibují. Tato umyvadla se podle předních odborníků na design interiérů dostanou za hranice dnes běžně vnímané koupelny. V brzké době budou samozřejmou součastí jídelen a dokonce i ložnic. Je to dlouhodobý trend, kdy člověk stále intenzivněji dbá o svoji hygienu. Musíme se tedy připravit na to, že umyvadel bude v našich obydlích více, než bylo doposud zvykem. Nebo se nás o tom alespoň výrobci snaží momentálně přesvědčit.

Když se tedy máme těšit na to, že nám klasická umyvadla zavěšená na stěnách začnou nahrazovat umyvadla postavená, položená, polozapuštěná nebo vestavěná do desek z různých materiálů, tak mi dovolte abych vás již nyní seznámil s nabídkou jednoho předního italského výrobce a specialisty na výrobu umyvadel. Jde o firmu Glass Design a jak název sám napovídá v jejich nabídce jde především o výrobky ze skla.

Glass Design je italský výrobce netradičních umyvadel vybočujících z řady svým designem a materiály, ze kterých je vyrábí. Sídlí ve Vinci, v srdci Toskánka, rodném městě Leonarda da Vinciho. Společnost byla založena v roce 1984 rodinou Borselini a navázala na tradiční umělecké sklářské řemeslo. Dnes ve výrobě snoubí jak vyspělé technologie a moderní materiály jako je silikon, nerezová ocel, tak uměleckou práci s muránským sklem respektující tradiční výrobní postupy. Umyvadla Glass Design se tak nesou v jedinečném rozpoznatelném stylu a dle Vašeho výběru přináší do prostřední buď prvek naprosté excentricity nebo naopak luxusní tradice.

Rádi Vám zodpovíme veškeré dotazy ohledně těchto úžasných umyvadel, jako jsou ceny, dodací termíny apod. Nebojte se nás zeptat :)