TRENDY V KOUPELNÁCH. ANEB KAM SI ZAJET DO LÁZNÍ? PŘECE DOMŮ.

23.11.2021

Trendy, ne trendy. Takhle to vidíme my.

Opravdovost. Útulnost. Pohodlí. Teplo. S těmito přívlastky tak proměníte pravděpodobně i tu nejmenší místnost ve Vašem domově v soukromé lázně.

Out je totiž zařizovat koupelnu jako koupelnu. Vyhněte se tomu, aby výsledným pocitem byla sterilita, chlad, lesk, uniformita. Jinak řečeno, až budete zařizovat svoji ložnici nebo obývací pokoj, přiveďte jejich styl jednoduše i do koupelny. A jak tedy na to?

Stačí se v mysli přenést do svého bytu a zamyslet se, které prvky by mohly vstoupit i do koupelny.

Barvy

Barvy jsou první nasnadě. Jaké převažují a jaké jsou pouze doplňkové? Bude lepší zachovat tento barevný poměr i v koupelně nebo ho naopak obrátit? Pokud máte rádi výrazné barvy, super, ale co je nechat zazářit na neutrálním základě. Vyberte mosaiku v syté žluté nebo červené a věnujte ji celou jednu stěnu. A co takhle barevný strop, to je nejlevnější řešení. Nejlepší je ale volit zářivé barvy pro prvky, které lze snadno obměnit - nábytek, textil, pohárky, mýdlenky a nebo i radiator. Tyto efekty se navíc mohou násobit s použitím velkoplošného zrcadla.

Materiály

Ano, asi nejvýraznějším stylotvorným prvkem bude sice keramický obklad. Ale tím to přece nemusí vůbec končit. Nepoužívejte imitace, pokud nejsou tak dokonalé, že je nerozeznáte od originálu. To je lepší držet se jednobarevných stejnorodých ploch.

Dlažba, dřevo, kůže, textil. Máte větší a dobře větranou koupelnu? Plánujete do ní toaletní stolek? Pořiďte k němu podobně čalouněné křesílko, které už zdobí obývací pokoj. Je v koupelně okno. Pak mu bude jistě slušet zastínění. Hraje dřevo prim ve Vašem interiéru? Koupelna ho také umí využít - na čílkách nebo korpusu nábytku, na sprchovém roštu a dalších doplňcích.

Tepelná pohoda

Velkým pomocníkem, jak si udržet teplo u nohou i v koupelně je podlahového vytápění. Přijde vhod především pod keramickou dlažbou. Při vkročení do koupelny nemusí vůbec zastudit noha a o to míň z ní zase budete pak pospíchat ven. Na to, že bude místnost dostatečně temperovat žebříkový radiator není radno spoléhat.

A pokud si troufnete, jděte ještě dál a kombinujte obklad s nástěnnou stěrkou nebo dřevěnou podlahou.

Chcete být ještě víc trendy?

Trendy je být přírodní - Držte se neutrální přírodní palety. Chladné jako skála nebo hřejivé jako písečné duny. Temné jako hořká čokoláda nebo jasné jako kararský mramor.

Trendy je být ekologický - Zdroje pitné vody nejsou nevyčerpaterlné. Vybírejte podle toho vodovodní baterie, sprchy, wc splachování. Ověřujte původ zařizovacích předmětů. Trvejte na evropské výrobě a environmentálních certifikátech.

Trendy je být originální - Pusťte do koupelny Starcka. Stačí jedna jeho židle od Kartellu. Kdo by ji tam čekal? Nebo raději jinou ikonu designu?

Trendy je mít koupelnu u ložnice, nejen hlavní rodinnou koupelnu.

Trendy je kašlat na trendy a být svůj. Najměte si architekta a buďte mu inspirací. Pak bude Vaše koupelna stylová a jedinečná zároveň.

Nechcete být na novou koupelnu sami? Napište nám.